Evli: Vältige suuri kukkumisi

29. oktoober 2009, 20:48

Neljapäeval toimus investeerimispanga
Evli üritus, kus oma turunägemustest rääkisid Evli investeerimisjuht Kim Pessala
ja Peter Lindahl Evli Varahaldusüksusest. Mõned huvitavad mõtted, mis seal
räägiti.

Väga oluline on investoritel vältida börside suuri kukkumisi tipust, kuna selle tagasiteenimine nõuab väga suurt tõusu. Näiteks selleks, et teha tagasi 25 protsendine kukkumine tipust, peaks tõus olema 33 protsenti. Kui aga tipust kukkumine on 80 protsenti (nagu Venemaa RTS indeks), peaks see tõusma tipptasemele tagasi jõudmiseks 400 protsenti. Venemaa on 80 protsendisest kukkumisest jõudnud kahandada langusprotsendi 41ni. 77 protsenti kukkunud Eesti aktsiaturg on tipust languse vähendanud 60 protsendini. Sõpra tõusutrendi tuleks enda kasuks kasutada, lisades tõusu edasi arenedes järk-järgult positsioone. Kui toimub tipust kukkumine, tuleks radikaalselt müüa – iseasi kuidas tajuda ära trendi muutuse erinevus korrektsioonist.

Hiljuti šokeeris Brasiilia valuuta tugevnemise ohjamiseks välismaalaste võlakirja- ja aktsiaostutehinguid kahe protsendiga maksustades. Brasiilia kaaluvat ka tooraineekspordile maksu kehtestamist.

Aastases perspektiivis ei kardeta inflatsioonitondi üleskerkimist, kuid investorid võiksid tulevase inflatsiooniohu või kasvõi selle hirmu ootuses oma portfelli kulda soetada. Teisteks ehitusplokkideks võiksid investorite käes olla toorained, valikuliselt arenevad turud, korporatiivvõlakirjad ja rohelise tehnoloogia investeeringud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 22:14
Otsi:

Ava täpsem otsing