Rikaste TOP: iga teine kroon Valgevenest

Katre Pilvinski 16. november 2009, 07:09

Soomlase Harry Olavi Viiala suurosalusega AS Filter teenib iga teise krooni Valgevenest. Tõenäoliselt on tegemist Eesti kõige edukama ettevõttega Valgevene turul.

Valgevenes alustas Filter tegevust 2005. aastal ning pärast seda on ettevõtte käive ja kasum kiiresti kasvama hakanud. On huvitav, et enne Valgevene turule minekut otsustas ettevõttest lahkuda tegevjuht Kalle Küngas, kes müüs 2005. aasta veebruaris 20 protsendi suuruse osaluse kaasaktsionäridele Viialale ja Antti Toppile. Tõenäoliselt jäi tehingu suuruseks 6-8 miljonit krooni. Aasta hiljem müües võinuks Küngas oma osaluse eest küsida aga juba 20 miljonit krooni.
 
75 protsenti Filtrist omava Viiala vara suuruseks on Äripäev selle aasta rikaste edetabelit koostades hinnanud 276 miljonit krooni, millega ta on rikaste TOPis 108. kohal. Aasta tagasi oli tema vara väärtus 154 miljonit krooni.
 
Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Reedel tutvustasime Säästumarketi keti loojate hulka kuulunud Guido Kundlat.
Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas ilmuvas rubriigis „Rikaste TOP“ kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate tegemisi uurides.
 
Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad uue rubriigi "Rikaste TOP" lugemiseks päevapileti osta SIIT!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2009, 08:09
Otsi:

Ava täpsem otsing