ELi uued esipoliitikud juba kriitika all

Sirje Rank 20. november 2009, 13:00

Paljud Euroopa ajalehed ei varja täna oma pettumust eile ELi kõrgetele ametikohtadele valitud poliitikute üle – Herman Van Rompuyl ja Catherine Ashtonil ei ole ei staari sära ega mitme väljaande arvates ka vajalikku kompetentsi.

Hispaania ajaleht El Pais avaldab kahetsust, et Euroopa Liitu hakkavad nüüd juhtima kaks „igavat madala profiiliga“ poliitikut, vahendab agentuur TT.

Saksa Frankfurter Rundschau räägib uutest liidritest kui „juhtidest, kel puudub sära, visioon ja isegi vajalikud kogemused“.

Prantsuse Liberation märgib, et EL on oma viimastes valikutes jätnud Kesk- ja Ida-Euroopa riigid kõrvale, kuid on vähemalt valinud sellele ametikohale naise, „ehkki mitte just kõige briljantsema“.

Financial Times kirjutab, et esiduo on pettumus neile, kes lootsid, et EL hakkab rahvusvahelisel areenil kaalukamat rolli etendama. „Tõenäoliselt jätkavad USA president ja Hiina peaminister Euroopas asjade ajamist kahepoolsete kõneluste kaudu Berliini, Londoni ja Pariisiga,“ kirjutab leht.

Briti The Guardian on sama meelt, avaldades kahetsust, et EL jättis kasutamata võimaluse pidurdada G2 maailmakorra kujunemist, kus domineerivad Washington ja Peking.

„Herman kes?“ on oma juhtkirja pealkirjastanud Rootsi päevaleht Dagens Nyheter, märkides, et ELi hakkab välismaal esindama nägu, keda isegi eurooplased ise ära ei tunne.

Küll aga on täna optimistlikud Belgia väljaanded, kirjutades „kroonimisest“ ja uue „tähe“ tõusmisest Euroopas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. November 2009, 13:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing