Tallinn suurendab iga-aastast rahasüsti pensionäridele

Maire Kasemaa 01. detsember 2009, 14:21

Tallinna üheks priorideeks järgmisel aastal on abipaketi elluviimine ettenähtud mahus, mis muu hulgas sisaldab pensionilisa tõstmist 1000 kroonilt 1200 kroonile.

Tallinna prioriteedid 2010. aastal on sotsiaalse suunitlusega kulude kasv 7%, lasteaedade rahastamine ja abipaketi realiseerimine ettenähtud mahus, teatas Tallinna pressiteenistus.

Tallinna 2010. aasta prioriteetidest tõi linnapea esile kõigepealt selle, et hoitakse töökohti ja töötasusid. „Palgamäärad jäid samaks ning koosseise püütakse mitte vähendada, küll aga lõpetati puhkusetoetuse maksmine ning tulemustasude osakaal viidi 5 protsendilt 1 protsendile“, märkis linnapea.
 
„Abipaketti realiseeritakse ettenähtud mahus, so üle 100 miljoni krooni, mis kulutatakse sotsiaalsete töökohtade loomiseks, supiköökide ja varjupaikade finantseerimiseks, sotsiaalsete töökohtade loomise toetuse maksmiseks erasektorile, töötute rakendamiseks hädaabitöödel, töökohast ilma jäänud inimeste juriidiliseks nõustamiseks, samuti ka mitmesugusteks kompensatsioonideks ja toetusteks. Pensionilisa tõuseb 1000-t 1200-le kroonile. Seda hakatakse maksma igale Tallinna pensionärile tema sünnikuul ja avalduse alusel,“ ütles linnapea.

Linnapea sõnul planeeritakse alushariduse, eeskätt lasteaedade finantseerimiseks kulutada 719 miljonit krooni, mis on selle aasta tegeliku täitmise tasemel.

Tallinn loobub alates 2010. aasta jaanuarist sünnipäevatoetustest. Küll aga säilivad selle aasta septembris kehtestatud toetused vähekindlustatud osale elanikkonnast, sealhulgas laste huviringi toetus, vabastamine lasteaia kohatasust ja toidukuludest, jätkuvalt kompenseeritakse maamaks ning küttehinna tõus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 14:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing