Volkswagen ostab viiendiku Suzukist

Silvia Viidik 09. detsember 2009, 11:35

Saksamaa autotootja Volkswagen ostab Jaapani konkurent Suzuki Motorist 19,9protsendilise osa ning kulutab selleks 2,5 miljardit dollarit, vahendas Wall Street Journal.

Suzuki müüb 107,95 miljonit aktsiat algava aasta jaanuari lõpuks. Lisaks plaanib Jaapani autotootja osta ka Volkswageni aktsiaid, kuid umbes poole summa eest, mis Volkswagen Suzukile kulutas. Tehingud lasevad autotootjatel teineteist kütuse-efektiivsete ning keskkonnasõbralike autode arendamisel ja tootmisel täiendada.

Suzuki on muuhulgas mahu poolest maailmas suurim mootorratastetooja ning enam kui 30 aastat hoidis Jaapanis ka suurima väikeautode tootja positsiooni, enne kui Toyota Motori Daihatsu üksus temast kaks aastat tagasi mööda kihutas. Endiselt juhib Suzuki India autoturgu oma kohaliku Maruti üksuse kaudu, mis hoiab enda käes umbes 50 protsenti arenevatest turgudest, kus 75 protsenti müüdavatest autodest on väikesed luukpärad.

Samal ajal on Volkswagen tervest kriisist tugevamana läbi tulnud, kui valdav osa tema konkurentidest ning suurem osa sellest tugevusest tuleb Brasiilia ja Hiina dünaamilistelt turgudelt. Side Suzukiga on Saksa autotootjale järjekordseks sammuks tema globaalses laienemisstrateegias, kuhu kuulub ka Toyotalt maailma suurima autotootja tiitli napsamine aastaks 2018.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2009, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing