Suurettevõtjate ühisfirma

Katariina Krjutškova 10. detsember 2009, 16:15

Suurettevõtjad Urmas Sõõrumaa, Fjodor Berman, Endel Siff ja Indrek Neivelt asutasid novembri alguses valdusfirma Admirali Investeeringud OÜ, kus igaühel on võrdne osalus.

"Neljal ettevõtjal on erinevad investeeringud turva-, tehnoloogia-, ja kaitsetööstuse valdkonnas, praegu on pigem küsimus, kuidas ühendada need huvid ühe katuse alla," sõnas Admirali Investeeringute juhatuse liige Jaanika Merilo.

Ta ütles, et kindlasti pole neliku ühishuvi selles projektis kinnisvara. "Admirali nimi on natuke eksitav," tunnistas Merilo.

"Kõigil osanikel on ettevõtteid, kellel on tooteid, lahendusi, tehnoloogiaid, et selles mõttes tulekski uurida, kas piirduda praegu olemasolevate toodetega või siis uusi arendada,“ vastas Merilo küsimusele, kas neil on kavas arendada kaitsetööstusega seotult strateegilist tootmist.

Merilo ei näinud põhjust Vene investorite raha kaasamiseks läbi Indrek Neiveltiga seotud Peterburi panga. Samas ta ei välistanud, et tulevaste projektide raames kaasatakse teisigi investoreid.

Mõne nädala eest N-Terminalis osaluse müünud Endel Siff lausus, et tema jaoks on Admirali Investeeringute osanike seltskond justkui hea klubi, kus on hea ja meeldiv olla. Emissioon pole veel aktiveeritud ja äriplaanist on seega vara rääkida, lisas ta. Enne jõule ei juhtu Sifi sõnul veel midagi.

Hiljuti turvafirma K Grupp ostnud Urmas Sõõrumaa ei salanud, et läbirääkimised kolme äripartneriga koostöö üle käivad, kuid ei soovinud veel saladusloori kergitada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. December 2009, 12:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing