Ansip: anname kliimatoetuseks ausa panuse

Sirje Rank 11. detsember 2009, 11:58

Täna Brüsselis ELi Ülemkogul viibiv peaminister Andrus Ansip tõrjub kriitikat, et päästjatele Eesti riigil piisavalt raha ei jätku, küll aga toetab Eesti ajavahemikul 2010-2012  3 miljoni euroga arenguriike, et aidata neil kohaneda kliima soojenemisest tingitud muutustega.

„Nii ei saa seda küsimust üldse püstitada,“ tõrjus Ansip. „Eesti huvides on Kopenhaagenis tugev kliimakokkulepe,“ jätkas peaminister, lisades, et ilma nn eelrahastamiseta (st.  ajavahemikul enne Kyoto kokkuleppe lõppu) pole globaalse kliimakokkulepe sündimine võimalik.

Eesti kolm, miljonit eurot moodustab ühe osa Euroopa Liidu ühisest panusest, mille üle ELi valitsusjuhid Ülemkogul arutavad ning kuhu reedehommikuse seisuga olid panustamas vähemalt 16 riiki 27st.

„Eesti annab proportsionaalselt oma majanduse suurusega ausa panuse,“ ütles Ansip, nentides, et isegi suurte eelarveprobleemidega Kreeka ei jää kõrvale.

ELi eesistujariigi Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt teatas täna, et kokku eraldab Euroopa Liit järgmiseks kolmeks aastaks kliimamuutustega võitlemiseks 2,4 miljardit eurot aastas.

Eesti, millel on energeetikas ees suured investeeringud, vajab selget kliimakokkulepet, et investoritel oleks kindlus nende investeeringute tegemiseks, ütles Ansip. Ja puhtam keskkond tähendab rohkem tervelt elatud aastaid.

Mis puudutab valitsuse valikuid raha kasutamisel, siis viitas Ansip tuleva aasta eelarves hariduskulude suurenemisele, samuti on suurenemas põllumajandustoetused.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2009, 13:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing