Fondijuhid usuvad pigem Aasiasse

Silvia Viidik 16. detsember 2009, 22:20

Neli igast viiest fondijuhist ootab järgmisel aastal majanduskasvu ning umbes 8protsendilist tootlust maailma aktsiaturgudelt, vahendab MarketWatch Bank of America Merrill Lynchi igakuist uuringut.

Vastanutest 80 protsenti ootab maailmamajanduse kasvu järgmise 12 kuu jooksul. Novembris uskus seda vaid 69 protsenti fondijuhtidest. Kaks kolmandikku investoritest prognoosib, et aktsiaturud toodavad kas traditsioonilisel tasemel tootluseid või pisut paremaid, mediaanprognoos on 7,7 protsenti aastas.

Fondijuhtidest 28 protsenti on finantssektoris alakaalus, võrreldes 11 protsendiga novembris. Neist 9,1 protsenti usuvad, et Aasia regioon on järgmisel aastal tõusukoht, 9 protsenti ootavad tõusu arenevatelt turgudelt ja 8,9 protsenti peavad Euroopat parimaks investeerimiskohaks järgmisel aastal. Ühendkuningriikidesse usub 8,3 protsenti fondijuhtidest, Jaapanisse 7 protsenti ning vaid 5,5 protsenti mõjukatest investoritest peab USAd mõistlikuks investeerimisobjektiks.

Uuringus osales 213 fondijuhti, kelle hallatavate varade maht on kokku 617 miljardit dollarit.

Järgmiselt aastalt ootab tõusu enamik turuosalisi. Näiteks prognoosib Majanduskoostöö ja –arenguorganisatsioon oma liikmesriikidele järgmiseks aastaks 1,9protsendilist kasvu, võrreldes 3,5protsendilise kokkutõmbumisega lõppeval aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2009, 21:32
Otsi:

Ava täpsem otsing