Põhja-Korea keelas välisvaluuta kasutamise

Anne Oja 31. detsember 2009, 17:30

Põhja-Korea võimud keelustasid välisvaluuta kasutamise riigi territooriumil, teatas Reuters viitega Hiina ajakirjandusele.

2010. aasta 1. jaanuarist alates ei tohi Põhja-Korea kauplustes ja turgudel dollarites, eurodes ega teistes valuutades peale rahvusvaluuta maksta. Oletatakse, et välisvaluuta keeld laieneb ka hotellidele ja lennuväljadele.

Välisvaluuta kasutamise keeld laieneb ka välismaalastele, kes varem said Põhja-Koreas maksta ka rahvusvaluutast erinevates vääringutes.

Välisvaluutat saab rahvusvaluutaks wonideks vahetada pankade juures avatud valuutavahetuspunktides.

Novembri lõpus-detsembri alguses viis Pyongyang läbi rahvusvaluuta denominatsiooni, mille käigus vahetas 100 vana woni 1 uue woni vastu, vahendas Lenta. Kõigile riigi peredele oli kehtestatud raha vahetamise limiit, milleks oli erinevatel andmetel 100 000-450 000 woni, mis võrdus 35-140 dollariga mustal turul.

Põhja-Korea keskpanga teatel oli rahareformi eesmärgiks mitte üleminek turumajandusele, vaid olemasoleva plaanimajandusliku süsteemi tugevdamine.

Lõuna-Korea ajakirjanduse andmetel olid põhja-korealased rahareformi tõttu üsna rahulolematud. Denominatsiooniga kaasnes ka väliskaubanduse järsk langus ja siseriiklike hindade tõus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2009, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing