Indrek Kald • 25. mai 2010 kell 14:06

Wris: meilt TopToursi reisi ostnuil enamik rahast kaitstud

Reisibüroo Wris teatel saavad need reisijad, kelle väljasõit tegevuse lõpetanud TopToursiga pidi toimuma pärast 29. maid, broneerida oma reisi ümber tasuta või küsida tagasi kogu sissemakstud raha.

Wrisi juhatuse liikme Aili Kägu sõnul vastutab reisibüroo vastavalt turismiseadusele reisijate raha sajaprotsendilise säilimise eest hetkeni, kuni büroo on kandnud raha üle reisikorraldajale. "Erinevatel reisibüroodel on erinevate tähtaegadega lepingud, aga Wrisis on kaitstud kõigi nende reisijate sissemakstud raha, kes on ostnud TopToursi reisi meie kaudu ning mille alguskuupäev on pärast 29. maid," lausus Kägu. Tema sõnul on kõigi klientidega, keda TopToursi pankrot puudutab, ühendust võetud.

Kägu juhtis tähelepanu, et kuigi reisikorraldaja tagatis peab olema piisav, et sellest jätkuks reisil olevate klientide tagasitoomiseks ning ettemaksete tagastamiseks, ei tähenda kõige suurem tagatissumma siiski kõige paremat kaitset. "See on juba puhas matemaatiline tehe, et kõige suurema käibega firma minimaalselt 7%-line tagatis moodustabki turul kõige suurem tagatissumma, ent see tähendab ühtlasi ka, et pankroti korral on nõuete arv samuti kõige suurem. Seetõttu tuleks tagatisse suhtuda mõistuspäraselt," soovitas ta.

Hetkel kuum