Indrek Kald • 24. mai 2010 kell 9:49

ERGO: pankrot pole reisitõrke juhtum

Reisikorraldaja AS TopTours pankroti tõttu reisi ärajäämise näol pole tegu reisitõrke kindlustusjuhtumiga meie reisikindlustuse tingimuste mõistes, teatas ERGO Kindlustus.

Tulenevalt TopToursi 21. mai teatest tegevuse lõpetamise kohta soovitab ERGO pöörduda reisijatel kahjudega kas tarbijakaitseametisse või reisimüüja poole. Reisikorraldaja pankroti tõttu reisi ärajäämise näol ei ole tegemist reisitõrke kindlustusjuhtumiga, kinnitas ERGO kommunikatsioonijuht Anu Vahtra-Hellat.

Reisitõrke põhjusena käsitleb ERGO lennugraafikute muutuseid; reisi eesmärgiks oleva sündmuse (nt koolitus, kontsert jms) ärajäämist; kindlustatu kasutatava sõiduki sattumist liiklusõnnetusse, hilinemist tehnilise rikke või halva ilma tõttu; kindlustatu või tema reisikaaslase või lähikondse haigestumist, õnnetusjuhtumit või surma; kindlustatu kodusele varale vahetult enne reisi algust või reisi ajal tekitatud kahju. Reisitõrke kindlustuse alusel on välistuseks reisi- või transpordifirma pankrotist või suutmatusest tulenevad nõuded.

Hetkel kuum