Anne Oja • 17. juuni 2010 kell 17:35

Haapsalu Veevärk koristab Läänemaalt õlireostust

Möödunud nädalal Läänemaal Ridala vallas tekkinud õlireostuse koristamine jätkub, keskkonnaohtu enam pole, teatas keskkonnainspektsioon.

Keskkonnainspektsiooni Läänemaa büroo juhataja Tõnis Ulmi sõnul on aktsiaselts Haapsalu Veevärk koristanud õliga reostunud pinnase kohast, kuhu see kogumiskaevust pumbati. Plats on osaliselt kaetud absorbendiga, seda on segatud ja osaliselt ka koristatud. Kogu pinda on töödeldud õli lagundava ainega Hydrobreak ja pinnase töötlemine jätkub.

Kraavides on ülesvoolu asuvad ja vähemreostunud lõigud puhastatud, allavoolu oleval umbes 30-meetrisel kraavilõigul oli täna veel mõnes kohas õlilaike. Sealt on õlisegust vett välja pumbatud ja seda kraaviosa on samuti Hydrobreakiga töödeldud.

Täna hommikul vaatasid keskkonnainspektorid reostuspaiga üle ja kohustasid Haapsalu Veevärki täiendavaid töid tegema. Reostunud kraavilõigult tuleb veel õlist vett koguda ja kraavipõhjast koristada õliseid setteid.

Tuleval esmaspäeval vaadatakse reostuspaik uuesti üle. Õli tuleb koguda seni, kuni normaalne keskkonnaseisund on taastunud.

Ridala vallas tekkis reostus 9. juunil, kui aktsiaseltsile Haapsalu Veevärk kuuluvast kogumiskaevust pumbati välja suurem kogus õlisegust vett, mis lähedal olevatesse kraavidesse valgus.

Päev varem, 8. juunil avastati õlireostus Türi vallas Tori külas Prandi jõel. Praeguste andmete järgi valas keegi lähedal asuvale põllule kütust või kütusejääke. Reostuse kõrvaldamisega tegeleb Türi vallavalitsus ja praeguseks keskkonnaohtu enam pole.

Hetkel kuum