Vee hind jääb ilmselt 2020. aastani samaks, kuna hinna ümberkujundamisel poleks millestki lähtuda, teatas Tallinna Vesi börsile.
Täna kiitis riigikogu heaks monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse, mis määrab ASile Tallinna Vesi ja veel 50-60 suuremale vee-ettevõtjale uue regulaatori ning muudab vee-ettevõtluse majandus- ja kvaliteediregulatsiooni põhimõtteid.
Selle tulemusel on 15. juulist Tallinna Vee majanduslik- ja kvaliteediregulaator Tallinna linna asemel konkurentsiamet.
Muutuse kaugem mõju on veel ebaselge, leiab Tallinna Vesi. Ettevõtte andmetel pole konkurentsiamet, sotsiaalministeerium, keskkonnaministeerium ega Tallinna linnavalitsus praeguseks kokku leppinud ühtegi kvaliteedistandardit, mida vee-ettevõttele kehtestada. Lisaks pole Tallinna Veega arutatud ega ka seaduses määratletud tariifimehhanismi või metoodikat lubatud tulukuse määra arvutamiseks.
Tallinna Vesi jätkab tegevust vastavalt Tallinna linnaga sõlmitud teenuslepingu tingimustele kuni uus regulaator otsustab teisiti või kui teenuslepingu tingimusi riigi või Tallinna linna poolt rikutakse.
Ettevõte on enda teatel alati täitnud või ületanud oma tegevusele kehtestatud standardeid ning on veendunud, et investeeritud kapitalilt teenitud tulukus on vastavuses rahvusvaheliste parimatel tavadel põhinevate regulatsioonipõhimõtetega.
Tallinna Vesi konsulteerib oma juriidiliste ning finantsnõustajatega, et paremini mõista seadusemuudatuse mõju ning kaaluda samme, mida astuda, et kehtiva teenuslepingu tingimusi austataks ka edaspidi.
Tallinna Vesi informeerib oma investoreid, kui Eesti vabariigi president seaduse välja kuulutab ning edastab ka täiendavat informatsiooni edasise tariifikooskõlastuse protsessi kohta.
Seotud lood

11% intressimäär ja kord kvartalis väljamakse: võlakirju saab märkida kuni 22. maini