„Seega on järgmine aasta Eestile USAs suur PR- võimalus. Lisaks on 2011. aasta NSV Liidu lagunemise 20. aastapäev ning samal ajal on Tallinn kultuuri pealinn Euroopas,“ sõnas Tusty.
Kuigi „Laulev revolutsioon“ on alles kahjumis ning abielupaar on oma isiklikku rahagi selle alla pannud, põhjendab Tusty enda ja oma naise motiveeritust Eestit veel laiemalt tutvustamast dokumentaalfilmi ootamatult suure eduga.
„Arvasime, et „Laulev revolutsioon“ jõuab 5-10 linna, müüme mõned DVDd ja kõik. Kuid meiega võetakse jätkuvalt ühendust – koolid, kinod jne nõuavad, et me tahame filmi. Teiseks – filmitegijatena saame sellest suure rahulolutunde, loomulikult kuulub ego asja juurde,“ ei salga Tusty. „Kolmandaks – see avab uued võimalused. Kui „Laulev revolutsioon“ poleks edukas olnud, siis me ei teeks praegu „Vastupanu laule“. Isegi USAs avab see meie jaoks uusi võimalusi,“ lisas ta.
Uue filmi valmimine seisab raha taga
Tusty rääkis, et Eesti laulupidudest rääkiva „Vastupanu laulude“ valmimisest on puudu 3,2 miljonit krooni, 1,9 miljonit on olemas. Sel nädalal on tal olnud Eestis edukaid kohtumisi haridus-, kultuuri- ja välisministeeriumiga ning ministeeriumid on lubanud mõningast toetust. Samuti on ta kohtunud EASi ja Tallinn 2011ga, et küsida, millised firmad oleksid huvitatud. „Uude filmi me enam oma raha ei pane – oma raha paned sellisesse projekti ainult kord elus,“ ütles Tusty.
Tema sõnul oli eelmine nädal kriitiline ning augusti lõpuks on selge, millega saab jätkata. „Eestis otsime firmasid, mis on huvitatud Eesti brändi loomisest välismaal ning sellest, et Eestit tuntakse paremini heas mõttes. Samuti otsime raha ka Ameerikast. Oleme mõningate ettevõtjatega kontaktis ning usume, et keegi neist paneb projekti suurema summa,“ on Tusty optimistlik.
„Laulva revolutsiooni“ saavutused: