Silvia Kruusmaa • 14. august 2010 kell 8:40

Laar: Eesti peab liikuma eelarvetasakaalu poole

IRLi esimees Mart Laar ütles eile Elvas erakonna suvepäevadel toimunud suurkogul, et Eesti kaks lähiaja prioriteeti on liikuda riigieelarve tasakaalu poole ning teha plaan võlgadesse sattunud omavalitsuste võlakoormaga toimetulekuks.

Tema sõnul on põhjalik analüüs majanduskriisist endiselt tegemata ning meist endist sõltuvate vigade vältimiseks tulevikus vajame Eesti eelarvetasakaalu muutmist jätkusuutlikuks ning peame selle saavutamiseks astuma reaalseid samme, vahendas IRL.

"Esimeseks testiks Eestile saab küsimus võimalikest lisaeelarvetest. Praeguste prognooside kohaselt koguneb Eesti eelarvesse aasta lõpuks raha rohkem, kui planeeritud. IRLi seisukoht on, et seda ei tohi asuda kulutama, vaid see tuleb suunata eelarve tasakaalupositsiooni parandamisse," ütles Laar.

"IRLi soov on, et Eesti suudaks edaspidi elada ilma lisaeelarveteta," sõnas ta. Laari sõnul tuleb Eestil ka 2011. aasta eelarvet koostades püüelda eelarvetasakaalu poole, sest pudrumägesid ja piimamajõgesid pole lähiajal oodata.

Laar juhtis tähelepanu ka nende omavalitsuste olukorrale, kes on valitsuse poolt seatud piirmäärasid ignoreerinud ning võtnud endale kohustusi, mida nad ei suuda enam täita. Tema sõnul seatakse omavalitsuste võlakoormat vastutustundetult suurendades ohtu mitte ainult kohalike inimeste, vaid kogu Eesti heaolu. Samas ei pea IRL õigeks, et praegusi omavalitsusi karistataks eelmiste omavalitsuste möödalaskmiste eest. Omavalitsustele tuleb anda võimalus võlakoormat vähendada, kui nad seda ei tee, on tagajärjed automaatsed.

Hetkel kuum