Birjo Must • 3. november 2010 kell 8:06

Kadri Simson: EASi toetusraha kasutamine peaks olema läbinähtavam

EASi poolt teenuse ekspordi toetamine varahaldusettevõtete puhul on minu arvates õigustatud, kuid toetusraha kasutamine ettevõtte poolt peaks edaspidi siiski olema läbinähtavam, arvas riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

„Kuna tegemist on teenuse ekspordiga ja selle teenuse pakkumiseks välisturgudel tuleb esmalt sinna turule siseneda, siis EASi eksporditoetus varahaldusettevõtetele paistab olevat õigustatud,“ rääkis Simson.

Simsoni arvates on ka maailma turgudele raha paigutamisega tegelevatel varahaldusfirmadel tarvis luua uusi tarkvaralahendusi, avada välisriigis müügikontor ning investeerida müügitöö alustamisse.

 „Samas arvan, et kuna tegemist on riiklike toetustega, siis loomulikult peaks ka avalikkus teadma, milliseks otstarbeks konkreetselt raha jagatakse ja mille jaoks täpselt on see antud,“ mainis Simson.  Tema arvates on toetuste läbinähtavus kõige kindlam viis saavutada seda, et avalikkuse toetus EASi tegevusele jätkub.

„Ma arvan, et EAS on olnud suhteliselt paindlik organisatsioon, kes ilmselt ka oma sisemisi reegleid muudab, ja salastamised ei saa neile normiks. Usun, et selline avalikkuse huvi paneb neid ka edasipidi oma otsuseid umber vaatama,“ rääkis Simson.

Simson usub, et kui EASil on vastu võetud otsus, et ärisaladus ei kuulu avalikustamisele, siis edaspidi peavad ettevõtted sellega arvestama, et EASilt toetust saades peab selle raha kasutamine olema ka läbinähtavam.

Hetkel kuum