10. november 2010 kell 11:58

Inglise keskpank kergitas inflatsiooniprognoosi

Inglise keskpank (The Bank of England) kergitas järgmiste kuude inflatsiooniprognoosi, lükates langeva trendi edasi uude aastasse.

Kvartaalses inflatsiooniraportis on öeldud, et inflatsioon tõuseb praeguselt 3,1 protsendilt umbes 3,5 protsendile aasta lõpuks, kirjutab Financial Times. Langust tagasi praegusele tasemele on oodata tuleva aasta lõpus. Eesmärgiks on langetada inflatsioon 2 protsendini.

Süüdi on inflatsioonitõusus tõusvad impordikulud, aga ka jaanuarist tõusev käibemaksumäär. Ühtlasi on pessimistlikum panga prognoos majanduskasvu osas – uue aasta esimeses pooles see aeglustub.

Pank märgib et majapidamised, mis veel ei tunne omal nahal valitsuse säästuplaani, tõenäoliselt asuvad siiski püksirihma pingutama. “On märkimisväärne risk eraisikute nõudluse vähenemise osas, eriti mis puudutab leibkonna kulutusi,” on öeldud raportis. “Mõned leibkonnad ei ole veel täielikult kohanenud eesseisva eelarve konsolideerimisega.”

Intressimäärade tõus on raportis taas edasi lükatud. Kui intressimäärad peaksidki tõusma, siis praeguse prognoosi kohaselt peaksid need jääma 2013 lõpuks 2 protsendi kanti.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum