Väinu Rozental • 15. jaanuar 2011 kell 10:18

Ansip: kõige aluseks on tugev majandus

Hoolitsemine meie majanduse, perede, eakate ja riigi eest on Reformierakonna neli kõige tähtsamat väljakutset järgmisel neljal aastal, ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip täna Tallinnas Estonias kontserdisaalis toimunud erakonna üldkogul.

„Oma lastele saame pakkuda parimat elukeskkonda, haridust ja võimalusi unistused täide viia ainult siis, kui riigi majandus seisab kindlatel jalgadel. Ja alanud aastal teatakse üle Euroopa, et Eesti majandus seisab kindlatel jalgadel,“ edastas Reformierakonna pressiteenistus Ansipi sõnu.

„Eesti rahval on põhjust olla uhke. Eesti rahvas tegi euro ja see on meie ühine saavutus,“ ütles Ansip. Ta tänas eurole sujuva ülemineku eest koalitsioonipartnereid, riigikogu, riigiasutusi, ettevõtteid ja inimesi.

Ansip hoiatas, et ei tohi end lõdvaks lasta, sest vastasel korral on tänane korras majandus homne ajalugu. „Me ei saa rääkida Eestis kriisi lõppemisest seni, kuni tööpuudus püsib jätkuvalt kõrge, olgugi, et aasta jooksul on tööpuudus langenud prognoositust kiiremini,“ rääkis Ansip.

Tema sõnul on valimiste eel erakondade seas neid, keda rõõmustaks, kui leviks ebakindlus ja majandus kõiguks. „Mäletame ju, kui palju jagus skeptikuid, kelle sõnul ei saanud me olla kindlad, kas suudame euro kasutusele võtta. Nad hirmutasid inimesi öeldes, et me ei pääse krooni devalveerimisest. Nad ütlesid, et valitsus ei pääse pensionide kärpimisest. Nad ütlevad seni, et Eestist ei saa kunagi Põhjamaa tiigrit. Nad ütlevad, et me ei saa. Aga meie ütleme: võid kindel olla.“ 

Ansip rõhutas, et kõige aluseks on tugev majandus. „Peame hoolitsema selle eest, et Eestis oleks Põhjamaade parim ettevõtluskeskkond. Mida tugevam on meie majandus, kõrgem tootlikkus ja õitsvam ettevõtluskeskkond, seda jõukamalt me elame.“ Ansipi sõnul on madalad maksud, ettevõtte tulumaksuvabastus ja ühetaoline maksusüsteem Eesti majanduskasvu vundamendiks.

„Vääramatu eesmärk Reformierakonnale on vaba ja väärika omariikluse hoidmine. Väärtustega ei kaubelda. Riiki ei reedeta. Kordan kindluse mõttes veelkord: mina Edgar Savisaarega koostööd ei tee,“ lisas Ansip.

 

 

Hetkel kuum