Swedbank: laeunuintressi fikseerimine ei tasu ära 

Alyona Stadnik 24. jaanuar 2011, 15:08

Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni juhi Andres Tuki sõnul ei pruugi järgneva 5 aasta jooksul laenuintressi fikseerimine end ära tasuda.

"Ühte kindlat vastust on siin raske öelda ning kõik oleneb sellest, mida ja millal klient oma varaga teha soovib," vastas Tukk selle peale, kas ta soovitaks nüüd võetavad laenuintressid mitmeteks aastateks fikseerida.

"Me ei prognoosi lähiajal Euribori olulist kasvu ja seetõttu järgneva 5 aasta jooksul ei pruugi fikseerimine end ära tasuda. Ka on ujuva intressi puhul kliendil suurem paindlikkus nii lepingu muutmisel, kui ka vara müümisel," kommenteeris Tukk.

Tukk lisas, et laenuintressi fikseerimine sobib eelkõige kliendile, kes soovib stabiilsust ja enda laenumakset finantsturu kõikumiste eest kaitsta ning tahab olla kindel, et üks kindel laenumakse kehtib kogu fikseeringu perioodi vältel.

"Siiski tuleb fikseerimisotsuse juures tähelepanu pöörata ka laenuvõtja plaanidele fikseerimisperioodi jooksul: kui sel ajal on plaanis teha lepingus muudatusi, näiteks laen ennetähtaegselt tagastada, võtta maksepuhkust, muuta maksegraafikut või muud taolist, tuleb arvestada võimalike fikseerimise katkestamise tasudega," põhjendas ta.

Tukk täpsustas, et Swedbanki klientidel on intressi fikseerimise huvi pigem tagasihoidlik.

Eluasemelaenu võtja peaks kiirelt pöörama tähelepanu kasvavatele intressikuludele, vahendab Kauppalehti Soome pankade sõnumit.

Eluasemelaene saab hetkel fikseerida pikemaks ajaks tasemel, mis jääb alla euribori kümne aasta keskmist taset ning mida võib üsna harukordseks pidada. Samas on euribor juba tõusuteele asunud.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2011, 15:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing