Sampo: intressi fikseerimine ebapopulaarne

Alyona Stadnik 24. jaanuar 2011, 12:18

Sampo Panga krediidivaldkonna juht Ly Hõbe sõnul on laenuintressi fikseerimine üks võimalus maandada intressi kõikumise riski, kuid hetkel kasutavad kliendid seda siiski vähe.

 "Kui vaadata ajas tagasi, siis intressimäärad on kõikuvad - kõik intressid, mis on langenud, on mingi aja jooksul ka taas kerkinud," kommenteeris Hõbe.

Hõbe sõnul sobib fikseeritud intress  eelkõige kliendile, kes tahab täpselt teada tuleviku finantskulu. Samas peab iga klient oma otsuse tegemisel lähtuma isiklikest võimalustest ja vajadustest, lisas ta.

"Sampo Pank pakub oma klientidele jätkuvalt võimalust fikseerida laenuintressi viieks ja kümneks aastaks ning kuigi huvi laenu saamise vastu on järjest suurenev, siis intressi fikseerimise võimalusi küsitakse hetkel siiski vähe," kommenteeris Hõbe.

Eluasemelaenu võtja peaks kiirelt pöörama tähelepanu kasvavatele intressikuludele ja kliendile soovitatakse  intresside fikseerimist, vahendas Kauppalehti Soome pankade sõnumit.

Eluasemelaene saab hetkel fikseerida pikemaks ajaks tasemel, mis jääb alla Euribori kümne aasta keskmist taset ning mida võib üsna harukordseks pidada. Samas on Euribor juba tõusuteele asunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. January 2011, 14:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing