SEB: keskpank baasiintresse ei muuda

Alyona Stadnik 24. jaanuar 2011, 13:56

SEB eraisikulaenude äriarendusjuhi Triin Messimase sõnul SEB prognoosi kohaselt Euroopa Keskpank sellel aastal baasintresse ei muuda, ehk keskpanga baasintressid  ei tohiks Euribori mõjutada.

Messimase sõnul on SEB pakkunud ja pakub täna jätkuvalt võimalust kodulaenu intress pikemaks perioodiks (aasta ja rohkem) fikseerida.

"Keskmine intressi fikseerimise periood on vahemikus 3-5 aastat. Fikseeritud intressi peamine kasu kliendile on täpselt ette prognoositava suurusega laenumaksete garanteerimine kokkulepitud perioodiks. Otsene võit intressikuludelt ei ole tagatud," kommenteeris Messimas.  

Messimas täpsustas, et kahe aasta euro fikseeritud baasmäär täna on 1,9%, 5 aasta euro baasmäär 2,8%.

"Valides 6 kuu Euribori asemel (täna tasemel 1,27%) pikemaks perioodiks fikseeritud baasmäära ei kujune laenumakse oluliselt suuremaks. Samas tõenäosust, et valitud perioodi jooksul turuintressimäärad üle täna fikseeritud määra tõusevad, on raske ennustada, kuigi viimase 3 aasta jooksul on 6 kuu Euribori määr kõikunud üsna palju (võrdluseks - sügisel 2008 oli Euribor üle 5,0%, kevadel 2009 juba alla 2,0%)," põhjendas ta.

Messimase sõnul valides fikseeritud intressimäära tuleb arvestada võimalusega, et ennetähtaegne laenu tagasimaksmine või baasintressi "ujuvaks" muutmine võib olla seotud arvestatavate kuludega juhul, kui muudatuse hetke turuintressimäärad on võrreldes fikseerimise hetkega langenud.

"SEB prognoosi kohaselt Euroopa Keskpank sellel aastal baasintresse ei muuda, ehk keskpanga baasintressid Euribori ei tohiks mõjutada," kommenteeris Messimas.

Eluasemelaenu võtja peaks kiirelt pöörama tähelepanu kasvavatele intressikuludele, vahendab Kauppalehti Soome pankade sõnumit.

Eluasemelaene saab hetkel fikseerida pikemaks ajaks tasemel, mis jääb alla Euribori kümne aasta keskmist taset ning mida võib üsna harukordseks pidada. Samas on Euribor juba tõusuteele asunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. January 2011, 15:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing