Sirje Rank • 1. veebruar 2011 kell 9:57

Tööpuudus Saksamaal 18 aasta madalaim, töölisi napib

Saksamaa Föderaalne Tööturuamet teatas täna, et töötute hulk Saksamaal on langenud 3,135 miljonile, mis on madalaim näit 1992. aasta novembrist.

Jaanuaris alanes tööpuudus ameti andmeil 7,4%-le, vahendas agentuur Bloomberg.

Tööpuuduse alanemine ergutab nõudlust Saksamaa siseturul ning kannustab firmasid investeerima, mis lisab ekspordivõimekust. Samas kurdavad mitmed firmad juba oskustööliste nappuse üle, mis võib kasvule piduriks saada.

„Majanduskliima on ülihea ning enamikes sektorites plaanivad firmad laienemist,“ ütles UniCredit Groupi ökonomist Alexander Koch.

Oskustööliste puudus annab juba täna tunda ning riskib lähiaastatel saada meie tööstuse konkurentsivõime tõsiseks probleemiks,“ ütles rasketööstuse lobby-organisatsiooni Gesamtmetall juht Martin Kannegiesser.

Oktoobris oli Saksamaal täitmata 84 000 ametikohta, mis nõudsid teadmisi matemaatikas, IT, tehnoloogia ja loodusteaduste alal. Täitmata oli ka 43 000 insenerikohta.

Saksamaa valitsus otsib võimalusi noorte töötute oskustööliste palkamiseks teistest ELi riikidest.

Oskustööliste nappus jätab Saksamaa keskmise suurusega ettevõtted aastas ilma 30 miljardi euro suurusest tulust, kirjutas ajaleht Die Welt Ernst & Youngi uuringule viidates.

Saksamaa valitsuse prognoosi järgi alaneb töötuse määr tänavu 7%-le läinud aasta 7,7 protsendilt isegi kui majandauskasv mulluselt 3,6 protsendilt 2,3 protsendile aeglustub.

Hetkel kuum