Tallinna Kaubamaja neljanda kvartali tulemused vastasid LHV prognoosidele nii käibe kui ka kasumi osas, sõnas LHV analüütik Nils Vaikla.
„Ootasime Kaubamajalt tänu tarbijate käitumises aina süvenenud optimistlikumale noodile ja ettevõtte madalatele kuludele korralikke majandustulemusi,“ sõnas Vaikla.
Tema sõnul oli juba varem avaldatud müügitulu pisut parem, kui oodatud 109 miljonit eurot. Ärikasumi marginaal 6,8% oli kooskõlas LHV prognoosidega ning neljanda kvartali puhaskasumiks ootasime 7,27 miljonit eurot. Vaikla lisas, et kulude poolelt olid ettevõtte tegevuskulud ning põhivara kulum väiksemad kui nad eeldasid.
Vaikla sõnas, et Kaubamaja heade tulemuste taga on seni olnud esiteks väiksemad kulud ja parem varude juhtimine, mis on avaldunud efektiivsuse kasvus ja kõrgemates müügimarginaalides. Teiseks positiivse tõuke andjaks on oluliselt paranenud üldine makrokeskkond. Eratarbimine ja jaemüük on pärast pikka langust uuesti kasvule pööranud. Kerkinud on tarbijate kindlustunne ja tuleviku osas ollakse aina enam optimistlikumad, mistõttu kulutused kaupadele on aasta taguse ajaga võrreldes suurenenud, sõnas Vaikla.
„Ootame alanud positiivse trendi süvenemist eriti just käesoleval aastal, kui kasumi allikaks ei ole kasvava tooraine hinnatõusu ja tööjõukulude kasvu tõttu marginaalide paranemine vaid eelkõige tõusule pööranud müügikäive,“ ütles Vaikla.
Tema sõnul on Tallinna Kaubamaja näol on tegemist on hästi juhitud, tugeva turupositsiooniga ja stabiilses ärivaldkonnas tegutseva ettevõttega, mis sobib seetõttu hästi keskmise riskitaluvusega investori portfelli.
LHV on andud Kaubamajale Osta soovituse.
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja tulemused ületasid mõnevõrra meie ootusi - prognoosisime 6,5 miljoni euro suurust neljanda kvartali puhaskasumit, tegelikult saavutati 7,4 miljoni eurone kasum, kommenteeris panga analüütik Pertti Rahnel.
Tallinna Kaubamaja kontserni 2010. aasta kasum ulatus 17 miljoni euroni, millest ligi pool teeniti neljandas kvartalis. Mullu majanduskriisi järgselt taas kasumisse tõusnud kontserni auditeerimata müügitulu oli 402,8 miljonit eurot.
Riigivõlakirjad ja kuld on aastakümneid konkureerinud „turvaliseima“ vara tiitli pärast. Miks on võlakirjad praegu kullale selgelt alla jäämas ning mida näitab see raha- ja finantssüsteemi tervise ja tuleviku kohta?
Viimased uudised
Euroala tööstus pöördus kasvule
Hetkel kuum
Euribor langeb järgmise aasta lõpuks 2%-le
Tagasi Äripäeva esilehele