Euro tulekuga kasvas oluliselt kaardimaksete osa ning seega pangale makstav osa vahendustasude pealt, märkis Euronicsi ja Plussmiinuse kaupluseid opereeriva Sandman Grupi finantsjuht Annika Netse.
„Kaardimaksete vahendustasud võiksid olla väiksemad, eriti peale 1. jaanuari, kui kasutusele tuli euro. Kaardimaksete osa on oluliselt tõusnud ning koos sellega ka vahendustasu osa, mida pangale maksame,“ märkis Netse.
Finantsjuhi sõnul proovib Sandman Grupp vähemalt korra aastas rääkida pankadega läbi kaardimaksete protsendi alandamise teemal. Viimane positiivne läbirääkimine toimus mullu.
„Peale jaanuarikuu tulemusi oleme alustanud oma emapangaga uuesti läbirääkimisi. Hetkel pole see positiivselt lahenenud, aga me loodame seda, sest osakaal, mis meie jaekaubanduses kaardimaksete peal on, on päris suur. Varasemal ajal oleme küll saavutanud kokkulepped madalama hinna osas,“ rääkis Netse.
„2009. aastal võtsime kaardimaksete vahendustasudele alternatiivse pakkumise ja need vahed ei olnud väga suured,“ lisas ta.
Seotud lood
Läti konkurentsiameti otsusel ei ole riigipiiride ülest mõju, kommenteeris Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Liidia Kaljundi tänast uudist Läti pankade vahelisest kartellist.
Läti konkurentsiamet trahvis 5,5 miljoni latiga kaardimaksete ja pangaautomaatide kartelli eest 22 panka, suurima trahvi sai Swedbank.
Kaardimaksete vahendustasud on meil võrreldes vana Lääne-Euroopaga kõrgemad, märkis spordikaupade müüja OÜ Rademar juht ning osanik Margus Juksar.
Kestlikkusaruandlus puudutab üha rohkemaid ettevõtteid, sest lisaks suurusest tulenevale kohustusele tekib raporteerimise vajadus ka tarneahela kaudu.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele