Tulevikku piiluda on põnev

Liivi Tamm 06. aprill 2011, 00:00

"No kui kaua see jama ometi kestab?" on paljud eestlased masu kirudes küsinud. Selge see, et päris täpselt ei tea keegi: ehitusturg tegutseb esialgu valdavalt ekspordi ja riigihangete toel.

Samas on suurem jää siiski sulama hakanud. Üks pisikesi märke turu elavnemisest on täna algava ehitusmessi mullusest toekam osalejate arv ja ekspositsioonipinna suurenemine. Lootuskiir on olemas, usub ka hulk tootjaid, kes kriisiajal pankrotist on suutnud hoiduda.

Seekordne Ehituse erileht vaatab tulevikku: ehituse eriala õppijate olukorda vaagides usuvad koolijuhid, et vast leiavad noored siiski erialast rakendust. Kui mitte meil, siis aja paranemiseni kas või põhjanaabrite juures.

Tulevikku vaatab ka ülevaatelugu tuulikute planeerimisest merre. Tegu, mis Eestimaal siiani veel ulmeprojektide valdkonda on liigitunud.

Objektilugusid on kaks. Ahhaa teaduskeskus Tartus, mis kuu aja pärast uksed avab, pakub põnevust rohkete atraktsioonide, muu hulgas Euroopas ainulaadse planetaariumiga. Pisikeses Eestis valmib ehitis, mille üle võib uhke olla.

Ka Eesti Raha Muuseumi uue hoone hetkeseis on paljulubav. Hoone valmimistähtaega on edasi nihutatud rohkem, kui hea tava eales ette näeks, ent lõpuks on välja kuulutatud ehitushange.

Loodetavasti kulgeb asi vaidlustevabalt ning ehitamisega saab pihta hakata.

Üks on aga selge: tulevik on kindlasti huvitav.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing