Swedbank: oleme projektijuhi meelevallas

Piret Reiljan, Silvia Kruusmaa 06. aprill 2011, 07:23

Swedbanki portfellihalduse juht Rasmus Pikkani tunnistab, et pank on Rumeenia kinnisvaraturule raha paigutanud projekti juhtide meelevallas.

„Oleme projektijuhi meelevallas, võttes sisuliselt aktsiainvestori riski, aga mitte omades ühtki aktsiainvestori õigust," ütles Pikkani.

Rumeenia kinnisvaraturule ligi 9 miljonit eurot ehk enam kui 130 miljonit krooni paigutanud võlakirjainvestorid on pööranud tülli projekti juhtidega, kes vaatamata sellele, et maade väärtusest on järel riismed, nõuavad invesoritelt kiiresti lisaraha juhtimistasude väljamaksmiseks.

Maaportfelli suurimad investorid on kokku 42% osalusega Swedbanki privaatse varahalduse kliendid, keda esindab panga portfellihalduse juht Rasmus Pikkani.

„Projekti juhtidega on kõige suurem probleem selles, et nad ütlevad, et pole nõus tasuta tööd tegema, aga nad ei adu seda, et on kaasatud projekti, mille investorid on juba kaotanud 80-90 protsenti oma rahast. Nemad aga on saanud juba kätte väga suure osa enda tasudest,“ rääkis Pikkani.

Projekti algusest 2007. aastal kuni 2009. aasta aprillini on juhtimistasudena kätte saadud umbes 342 000 eurot (üle 5 miljoni krooni).

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2011, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing