Koit Brinkmann • 31. mai 2011 kell 5:41

Võru linna tegevus uurimise all

Konkurentsiamet uurib Võru linna korraldatud  jäätmeveo konkursi tingimusi.

Konkurentsiameti huvi all on konkurss, millega soovib linn suunata prügi Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu rahastatud Umbsaare jäätmejaama, kirjutab tänane Äripäev.

Ameti tähelepanu on pälvinud hankedokumentide see osa, mille järgi antakse hindamispunkte sõltuvalt lõppjäätmekäitluskoha kaugusest. Üle veerandi punktidest saab, kui jäätmekäitluskoht asub Võrust kümne kilomeetri raadiuses ehk sisuliselt suunab Võru linn jäätmed endale ja Võru vallale kuuluvasse Umbsaare jäätmekeskusesse.

ASi Veolia Keskkonnateenused juhataja Argo Luude sõnul on tegemist kavala skeemiga, kuidas korraldatud jäätmeveokonkursi kaudu suunatakse jäätmed ühte kindlasse kohta.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos ütles, et amet on võtnud hankedokumendid uurimise alla ning juba lähiajal esitavad nad Võru linnale oma seisukoha.

Võru linnamajanduse osakonna juhataja Hegri Narusk selgitas, et linn ei kirjuta midagi ette. "Hindamispunktides väljendub meie tõsine soov, mida me tahame saada. Linn on huvitatud, et Umbsaare jäätmejaam jääks ellu," lisas ta.Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastas jäätmejaama rajamist enam kui 7 miljoni krooniga.

Eelmise aasta sügisel algatas politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuur jäätmejaama rajamisega seonduvate asjaolude uurimiseks kriminaalasja. Lõuna ringkonnaprokuratuuri andmetel ei ole seni kellelegi kahtlustust esitatud.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht SIIT või osta päevapilet SIIT.

Hetkel kuum