Anne Oja • 1. september 2011 kell 14:44

Ansip: majanduskasvu prognoos tõusis 7%ni

Rahandusministeerium tõstis sügiseses majandusprognoosis kasvu prognoosi kevadiselt 4%-lt 7%-ni, rääkis peaminister Andrus Ansip.

Sügisene majandusprognoos oli tänases valitsuse istungi päevakavas, kuid seda tutvustatakse avalikkusele 7. septembril. Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et ei saa seetõttu prognoosi täna veel kommenteerida. Ansip lisas, et ega kevadise prognoosiga võrreldes erilisi muudatusi polegi.

"Kuna seda valmistatakse ikkagi veel edasi ja kommenteerida teda nii palju ikka tohib, et ma võin öelda, et selles prognoosis mingeid erilisi üllatusi ei ole. Nii, nagu eile avaldatud kahe kommertspanga prognoosid selle aasta majanduskasvu ülespoole hindavad ja järgmise aasta majanduskasvu allapoole, nii seisab kirjas ka rahandusministeeriumi prognoosis," lausus Ansip.

Peaminister täpsustas samas: "Selleks aastaks prognoosis rahandusministeerium kevadprognoosiga majanduskasvu 4%, nüüd uue prognoosiga 7%."

Ansipi sõnul võib laias plaanis öelda, et järgmiseks aastaks prognoositud sisemajanduse kogutoodangu maht ei muutu, aga kuna sel aastal oli kasv oodatust kiirem, lahutatakse järgmisest aastast selle aasta kiirem kasv maha.

"Aga see, et kahe prognoosi vahe, mida lahutab ainult mõni kuu, on tervelt 3% majanduskasvu, see ei kõnele mitte kehvadest prognoosijatest, vaid see kõneleb sellest, et me teatud määral oleme ikkagi – maailma mastaabis – turbulentsis," selgitas Ansip.

"Me ei tea, mis maailmamajanduses juhtub, igal juhul me teame seda, et mis ka ei juhtuks, Eesti nendeks juhtumisteks on praegu märksa paremini ette valmistatud, kui me olime kolm aastat tagasi. Ehkki ka siis olime me üksjagu hästi ette valmistatud, võrreldes väga paljude teiste riikidega," lisas ta.

 

Hetkel kuum