Katre Pilvinski • 27. september 2011 kell 15:31

Sunorek: investeerime eksportturgudesse

Tootmisesse me investeerime vähe, siin me hoiame efektiivsust, kuid investeerime praegu müüki ja turundusse eksportturgudel, sõnas aknakatete tootja Sunoreki juht Indrek Pals.

"Sunorek investeerib praegu suhteliselt palju ja on ka viimastel aastatel investeerinud. Seda on just kriis sundinud tegema ja me investeerime praegu müüki ja turundusse eksportturgudel," vastas Pals küsimusele, kas olete viimasel aja ettevõttesse investeerinud.

"Iseenesest tootmisesse me investeerime vähe, siin me hoiame efektiivsust ja üritame olemasolevaid mahtusid ja võimsusi täita eksporttellimustega. Kuid tehnoloogilist arengut ja mahtude kasvatamist me pole veel teinud," sõnas ta ja lisas, et üks oluline aspekt on investeeringud efektiivsuse kasvatamiseks ehk IT-lahendused, mis on müügi ja protsesside efektiivsemaks muutmisesse suunatud. "Seda praegu teeme ja jätkame," ütles Pals.

Äripäev kirjutas täna, et tootmisvõimsuste efektiivsemaks muutmise võimalused on otsas ja tellimuste vool sunnib Eesti tööstureid taas põhivarasse investeerima. Statistikaameti andmetel hakkasid ettevõtete investeeringud põhivarasse kasvama möödunud aasta viimasest kvartalist ja jõudsid tänavu esimesel poolaastal pea buumiaastate tasemele.

 

Hetkel kuum