Anne Oja • 15. oktoober 2011 kell 15:26

Unilever ostab suure vene kosmeetikatootja

Maailma suurim tarbekaupade tootja Unilever kavatseb osta Venemaa kosmeetikatootja Kalina, vahendas Wall Street Journal. Tehingu maksumuseks kujuneb 850 miljonit dollarit.

Kalina kontsern loodi 1992. aastal erastatud riigivara baasil. Praeguseks on Kalinast saanud Venemaa suurim kosmeetikatootja, millele kuulub 30% kogu näokreemide turust ja rohkem kui 45% suuloputusvee turust.

Kalinale kuuluvad sellised tuntud brändid nagu Tšornõi Žemtšug (must pärl – toim), Tšistaja Linija (puhas joon – toim), Barhatnõje Ruki (sametised käed – toim) ja Lesnoi Balzam (metsapalsam – toim), mida müüakse ka Eesti suuremates kaubanduskettides.

Unilever on üks maailma suuremaid tarbekaupade tootjaid, millele kuuluvad teiste tuntud kaubamärkide seas ka Liptoni teed, Dove’i seebid, Rexona ja Axe deodorandid. Üle 44 miljardi eurose aastakäibega Unilever tegutseb rohkem kui 100 riigis üle maailma.

Vene turul on Unilever esindatud alates 1990ndatest aastatest, kus ettevõttele kuulub üks kastmetehas Moskvas, parfümeeria- ja kosmeetikatehas Sankt-Peterburis, toiduainetööstus Tuulas ning jäätisetehased. 2008. aastal ostis Unilever Venemaa ühe suurema jäätisetehase Inmarko.

Hetkel kuum