Statistika: arstide töötasu on viimaste aastate kõrgeim 

30. oktoober 2011, 12:52

Arstide tänavune palk oli nii lisatasudega kui ilma nendeta viimase viie aasta kõrgeim, olles koos lisatasudega 1704 eurot.

Ilma lisatasudeta on keskmine täistööajaga kuupalk arstil tänavu 1392 eurot (21 773 krooni). Eriti kõrge on brutokuupalk kitsale valdkonnale spetsialiseerunud erihaiglates, üle 1981 eurot (31 000 krooni), kirjutavad Meditsiiniuudised.

Võrreldes 2010. aastaga on töötasu koos lisatasudega arstidel pisut tõusnud - viis protsenti. Võrreldes 2006. aastaga on keskmine brutokuupalk koos lisatasudega tõusnud 35%.

Tallinna Lastehaigla Sõnumid oktoobrinumber kirjutab, et kevadel nõudis arstide liit üle-Eestilist kollektiivlepinguga fikseeritud palgatõusu, ent haiglate liit ei ole sellele reageerinud. Eesti Arstide Liidu (EAL) volikogu liige Valentin Sander märkis, et arstidel liidu tegevusest on kõige prioriteetsem arstide palga küsimus. EAL taotleb arstide palkade olulist tõusu juba 2013. aastaks. "Kuna niisugune palgatõus saab tulla vaid kulupõhistes hindades inimtööjõu osa olulisest tõstmisest, peaks läbirääkimiste partner olema vähemalt valitsuse tasemel," sõnas ta. Kollektiivlepingu ühist strateegiat tuleb volikogu kokku arutama 20. novembril.

"Kui rääkida palgast, siis üks asi on kokkulepped töölepingu asjus, teine asi sisemiste reservide kasutamine palgatõusuks, ja neid reserve tundub olevat," sõnas Sander. "Esiteks haiglavälised uuringud, mida sisse ostame. Nende uuringute osa meie eelarves on märkimisväärne," leidis ta. :

Teiseks tuleb tema sõnul hinnata iga inimese tööpanust ning esitada küsimus, kas seda saaks suurendada tööd ümber korraldades ning efektiivsust tõstes. "Saab, aga see eeldab ebapopulaarseid, ka valusaid otsuseid, mistõttu kahtlen otsustajate meelekindluses," märkis ta. Kolmas aspekt: töökorralduslikult on meie maja tegevus laias laastus olnud jagatud statsionaarseks, päevastatsionaarseks ning ambulatoorseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2011, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing