LHV: Baltikal võib lisaraha tarvis minna

Romet Kreek 07. november 2011, 11:56

Kuivõrd praegusele riskantsele kvartalile järgnev järgmise aasta esimene kvartal on Baltikale hooajaliselt nõrk periood, on olemas arvestatav võimalus, et Baltikal võib uuesti lisaraha vaja minna, leidis LHV Panga vanemanalüütik Kristo Oidermaa.

"Baltika on viimastel aastatel suuri kahjumeid näidanud ning seetõttu on ka omakapital võrreldes aktsiakapitaliga liiga väikseks muutunud," märkis Oidermaa. "Sarnane olukord oli näiteks Arco Varal 2010. aastal ning tollal vähendas ettevõte aktsiakapitali."

LHV ootab Baltikale neljandas kvartalis kasumit, kuid kui müügikasv tõsiselt aeglustub, nagu ettevõte kardab, siis püsib selle eesmärgi kohal tõsine risk.

Oidermaa sõnul on eelmise emissiooniga kaasatud raha osati juba käibekapitali investeeringuteks kasutatud ning seega väga palju reserve ettevõttel pole. "Lisaks kartusele neljanda kvartali ees tuleb arvestada, et järgmise aasta esimene kvartal on hooajaliselt nõrk periood ettevõtte jaoks ning seetõttu on olemas arvestatav võimalus, et Baltikal võib uuesti lisaraha vaja minna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing