Uuring: 40% Baltikumi töötajatest teeb iga päev ületunde

Kadrin Karner 08. november 2011, 08:31

Üheksast viieni kestvad tööpäevad on läbi, kinnitab töökohalahenduste pakkuja Reguse uuring, milles leiti, et ligikaudu 40% Baltimaade töötajatest jäävad tööle kauemaks kui kaheksa tundi ja võtavad ka tööd koju kaasa.

Pikad töötunnid leidsid kinnitust uues Reguse ülemaailmses uuringus, mis kajastas üle 12 000 tööinimese arvamust 85 riigist. Vaieldavalt on töötundide surve viimastel aastatel suurenenud ühest küljest arenenud majandusega riikide aeglase majanduslangusest taastumise ja teisest küljest arenguriikide kiire majanduskasvu tõttu.

Reguse asepresident Olivier de Lavalette sõnul näitab uuring, et kodu ja töö vahelised piirid on hägustunud. "Ületöö võib pikas perspektiivis kahjustada töötajate tervist ja nende üldist töövõimekust, kuna töötajad piitsutavad ennast liiga palju ja muutuvad nii rahulolematuks, depressiivseks ja jäävad isegi füüsiliselt haigeks."

Reguse uuringu peamised järeldused olid:

*37% Baltimaade töötajatest ja 38% töötajatest üle kogu maailma töötavad iga päev tavaliselt üheksa kuni üksteist tundi;

*1% Baltimaade töötajatest teevad päevas tavaliselt tööd rohkem kui üksteist tundi, maailmas on see näitaja 10%;

*36% Baltimaade töötajatest võtavad pärast tööpäeva kiired ülesanded koju lõpetamiseks kaasa rohkem kui kolm korda nädalas, maailmas on see näitaja 43%;

*Kaugtöötajad üle kogu maailma teevad suurema tõenäosusega päevas üksteist tundi tööd (14%), kui paikse kontoriga töötajad (6%) ning võtavad tööd koju kaasa (59%) rohkem kui paikse kontoriga töötajad (26%);

*Üle maailma töötavad vaid 5% naistest rohkem kui 60 tundi nädalas, seda on rohkem kui kaks korda vähem kui meeste (12%) puhul. Samuti võtavad nad rohkem kui kolm korda nädalas tööd koju kaasa väiksema tõenäosusega (32%), kui mehed (48%).

*Väikeste ettevõtete töötajad üle kogu maailma võtavad tööd koju kaasa rohkem kui kolm korda nädalas suurema tõenäosusega (48%), kui suurte ettevõtete töötajad (29%).

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. November 2011, 08:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing