22. november 2011 kell 9:42

3000 võlglasest ettevõtja nimed ilmuvad ajalehes

Inkassofirma Julianus teatas, et avaldab homme Postimehes kaheksal leheküljel 3000 juriidilisest isikust võlgniku nimed koos juhatuse liikmete nimedega.

Probleemsete võlgnike nimede avaldamise eesmärk on kutsuda üles ettevõtete juhatuse liikmeid vastutustundlikumalt käituma ning võlgnevusi likvideerima.

„Tuhandete võlgnike nimede avalikustamine ajakirjanduses sellisel kujul on kahtlemata pretsedenditu juhtum,” lausus Julianus Inkasso OÜ juhatuse esimees Ülar Maapalu pressiteate vahendusel. “Seni oleme leheveergudel harjunud nägema teistlaadi sisuga TOPe, kus tavaliselt pingerida tekib omanikutulu või aktsiakapitali suuruse järgi. Praegusel juhul on aga tähestikulises järjekorras reastatud probleemsemad võlgnikud ehk ära on toodud isikud, kes on saanud hüve kellegi teise arvel. Saadud kauba või teenuse eest maksmata jätmine ei ole aktsepteeritav. Homne nimekiri ei ole mitte n-ö vaeste TOP, vaid vastutustundetute isikute TOP.“

Maapalu sõnul on nimekirjas 3000 juhatuse liikme nime. „Äriühingute poolt krediidi tarbimine ning võetud krediitide korraldamine sõltub kõige rohkem juhatuse liikmete vastutustundlikust käitumisest,” selgitas Maapalu. “Krediiti ei pea võtma kergekäeliselt ning kui see on võetud, siis on juhatuse liikme kohustuseks püüda see tasuda. Usume, et juhatuse liikmete nimede avaldamine motiveerib võlgnikke tegutsema ja Julianus Inkasso klientide ees oma võlgnevusi likvideerima. Liidripositsioon Eesti inkassoturul paneb Julianus Inkassole ka moraalse kohustuse olla üldise maksedistsipliini valvekoeraks. Sellest siis ka esimene samm ulatuslikumaks võlgnike avalikustamiseks.“

Maapalu lisas, et ettevõte jätkab võlgnike nimede avalikustamisega, sest kõik juriidilisest isikust võlgnikud ei mahtunud seekord nimekirja. “Järgmise võlgnike nimekirja avaldame jaanuaris ning loodetavasti on paljud selleks ajaks oma võlgnevuse ära korraldanud ning nende nimesid pole enam vaja avalikustada,” märkis Maapalu.

Julianus Inkasso ei avalda Postimehes eraisikust võlgnike nimesid. Samuti ei avaldata ettevõtteid, kellega on sõlmitud maksekokkulepe või -graafik ja kes on sellega avaldanud selgelt soovi võlgnevus likvideerida.

Julianus Inkasso OÜ on 1994. aastast tegutsev krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõte, millel on tütarfirmad Lätis ja Leedus ning osalus Moldova inkassofirmas. Ettevõtte 2010. aasta kogukäive oli Eestis 21,5 miljonit krooni, ettevõttes on 35 töötajat.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum