Annus: Andres Trink saab börsifirma Merko Ehitus juhiks

Raivo Sormunen 06. detsember 2011, 11:25

Merko Ehituse suuromaniku ja nõukogu juhi Toomas Annus sõnul saab pärast valdusfirma moodustamist Andres Trink börsiettevõtte juhiks koos vastavate õiguste ja kohustustega.

Merko Ehituse nõukogu otsustas reedel toimunud koosolekul eraldada AS Merko Ehitusest Eestis toimuv ehitustegevus ja koondada see uude äriühingusse AS Merko Ehitus Eesti.

Muudatuste eesmärkideks on lahutada kontserni ja Eesti tootmistegevuse juhtimine ning ressursside efektiivsem jaotamine kontserni ärivaldkondade vahel.

„Kulude kokkuhoidu otseselt ja kohe valdusfirma ei tekita, küll loodame tulemuste paranemist planeerimise ja juhtimise kontsentreerimise kaudu. Merko Ehitus Eesti juhid saavad enam keskenduda Eesti tootmistegevusele,“ kommenteeris Annus eilset börsiteadet.

Järgmisest aastast valdusfirmaks muutuvat Merko Ehitust hakkab juhtima pikaajalise finantssektori kogemusega Andres Trink, kes asus eile Merko Ehituses tööle arendusdirektorina.
Andres Trink on aastatel 2006-09 töötanud Swedbanki erinevatel ametipostidel ning on olnud ka Swedbank Grupi Krediidikomitee liige.

Merko Ehitusega sarnane holdingfirma on hetkel börsifirmadest ka näiteks Silvano FG-l, mis on koondanud valdusfirmasse tütarfirmasid, aga ise otseselt tootmistegevusega ei tegele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 11:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing