Riik on Baltika ja Kaubamaja aktsionär

Raivo Sormunen 28. detsember 2011, 12:05

Riigi osalusega äriühingute aruandest nähtub, et rahandusministeerium on saanud Baltika ja Tallinna Kaubamaja väikeaktsionäriks.

Riigi osalusega äriühingute eelmise aasta koondaruandes tuuakse välja, et riigi osalusega äriühingute arv kasvas elmisel aastal 36-lt 43ni.

Eelmisel aastal asutati AS KredEx Krediidikindlustus, riik omandas OÜ Elering osa, saneerimisprotsessi raames omandati ML Arvutid ASi aktsiad ning kohtuotsuste alusel Kaubamaja ASi, Baltika ASi, Offex Kinnisvara OÜ, OÜ Pro-tooted, OÜ Visco Trade ja OÜ Andera Trade aktsiad.

Aasta jooksul võõrandati riigile kuuluv osa OÜs Tehnokontrollikeskus ning Riigi Kinnisvara ASile anti üle ASi Erika Neli aktsiad. Registrist kustutati OÜ Tartu Keskkonnauuringud.

Aruandes tuuakse välja, et 2400 Tallinna Kaubamaja ja 525 Baltika aktsiat konfiskeeriti Harju maakohtu 21.04.2010 määrusega kriminaalasjas 1-10-1852 kriminaaltuluna.

Aktsiad kanti üle rahandusministeeriumi väärtpaberikontole mullu 18. oktoobril.

Rahandumisteerium on seisukohal, et riigil puudub avalikust huvist lähtuv vajadus Baltika ja Tallinna Kaubamaja osalust säilitada ning sobiva hinna korral osalus realiseeritakse. Samas on aktsiaid ministeeriumi kontol veel siiamaani olemas.

Viimati omas rahanduministeerim börsifirmas osalust 2010. aasta jaanuarini, mil Skandinaavia telekomikontsern TeliaSonera ostis ülevõtmispakkumise raames ministeerimilt välja 27,17% osaluse Eesti Telekomis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2011, 12:40
Otsi:

Ava täpsem otsing