Rainer Saad • 30. detsember 2011 kell 16:54

2011 on USA võlakirjadele mitme aasta parim

USA võlakirjade hinnad jätkasid tõusmist ka täna, surudes 10-aastase võlakirja tootluse alla 2%. Käesolev aasta on kujunenud Ameerika võlakirjadele parimaks peale 2008. aastat.

Merrill Lynchi hinnangul on USA võlakirjade hinnad see aasta tõusnud 9,64%, ületades sellega kõrge tootlusega võlakirju ning Ameerika aktsiaindekseid.

Schwabi strateegi Kathy Jonesi hinnangul võib järgmise aasta esimene pool USA võlakirju hästi toetada. „Euroopal ei ole imelahendust enda probleemidele ning nad jätkavad aeglast liikumist. Investorid, kes põgenevad riskantsete varade eest, ostavad võlakirju,” ütles ta.

Kui Euroopa liidrid leiavad lahenduse teiseks poolaastaks, võivad USA võlakirjade tootlused tõusta, kuid mitte väga palju, arvab Jones, kelle hinnangul on perifeeriariikidele vaja pikaajalisi struktuurseid reforme ning fiskaalseid muutuseid.

Aasta lõikes on USA 10-aastase võlakirja tootluse langenud 3,72%-lt alla 1,90%. 30-aastase võlakirja tootlus oli aasta alguses 4,69%, praegu alla 2,90%.

„2011. aasta võlakirjade ralli oli tingitud sündmustest, mida paljud meist ei osanud arvata – Araabia kevad, USA kaotas enda tippreitingu, Jaapani maavärin ning Euroopa rahaliidu jõudmine peaaegu hävinguni,” ütles Kevin Giddis, Morgan Keegani president. „Aga kui me vaatame järgmist aastat, siis investeerimismaastik ei näi olevat nii erinev.”

Giddise hinnangul jääb Euroopa majanduslik olukord nõrgaks, USA-s jätkuvad poliitilised vaidlused ning töökohtade loomine on ebamäärane.

 

Hetkel kuum