20. jaanuar 2012 kell 4:48

EAS juhatus saab värsket verd

Kuigi EASi uude juhatusse kandideerisid ka senised liikmed Maria Alajõe ja Tarmo Leppoja, eelistas nõukogu eilsel salajasel hääletusel Krõõt Kilvetit ja Martin Hirvoja.

Juhatusse kandideeris 35 inimest, kellest lõppvooru kutsuti 7. Ülejäänud kandidaadid ei leidnud nõukogu piisavat toetust, kolmandat uut juhatuse liiget ei valitud, teatas EAS.

Seitsme edukama kandidaadi seas oli kaks praeguse juhatuse liiget Maria Alajõe ja Tarmo Leppoja.

 "Nõukogu lähtus oma valikus kandidaatide senisest karjäärist ja töökogemusest. Uued liikmed valiti salajase hääletuse teel,“ selgitas EASi nõukogu esimees Mart Einasto. „Juhatus jätkab tööd kolmeliikmelisena,“ lisas ta.

Krõõt Kilvet on alates 1995. aastast töötanud Swedbankis erinevate valdkondade juhina, omab TTÜst saadud magistrikraadi majanduses.

Martin Hirvoja töötab justiitsministeeriumis asekantslerina.

Senise juhatuse liikmetest esimesena lõppevad Tarmo Leppoja volitused (31.01.12), seejärel Maria Alajõel (10.03.12) ja siis Kristjan Kitvelil (23.03.12). Juhatuse esimehe Ülari Alametsa leping kestab 2013. aasta 22. septembrini. Senistest juhatuse liikmetest kandideerisid uude juhatusse Leppoja ja Alajõe; Kitvel otsustas mitte kandideerida.

 

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum