Elektrienergia hind võib kliendile möödunud kahe aasta keskmisi turuhindu vaadates 50% kallineda, seetõttu kerkib tarbija elektriarve kuskil 20% võrra.
"See mõjub meile süngelt. Eks ma pean ju maksma, kui tahan edasi elada. Ma olen sundseisus, mul pole valikut, et ei maksa enam," kommenteeris ettevõtte Kadarbiku Köögivili üks omanik ja juht Ants Pak küsmust, kuidas elektri hinna kallinemine tema ettevõttele mõjub.
"Riik, kes on Eesti Energia omanik, peaks aru saama asjast ometi. Riik paneb toojad väga raskesse seisu nii, paneb neile järjest sellist koormat kaela, mida nad pole ära teeninud. Kui elektri hind tõuseb, siis meie tulukus ju väheneb! Meie ei saa toodete hinda poeletil tõsta sama palju," rääkis Pak telefonis emotsionaalselt ja lisas, et tema arvates ei tohiks riik lasta hinda tõsta.
"Pole põhjust hinda tõsta! Ega elektri omahind pole ju kallinenud. Elektrit toodetakse põlevkivist, elektrijaamad töötavad, aga see hind – kallinemine keskmiselt 50% .- see on laest võetud hind. Tootmise omahind ei kasva selle võrra ju," seletas Pak nördinult. "Kogu aeg nad laulavad siin, et elekter läheb vabale turule, elekter läheb vabale turule! Häbi peaks olema! See on nõmedus. Mis saavutus see ka on?"
Eesti Energia teatas, et hinnatõus tuleks ka siis, kui Eesti ei läheks elektri vabaturule. "See tõus oleks olnud väiksem ja elektrihind oleks olnud rohkem näoga Eesti tootja poole," lausus selle peale Pak.
Seotud lood
Elektrienergia hind tõuseb avatud turu tingimustes pea 50% võrrelduna praeguse suletud turu hinnaga, teatas Eesti Energia.
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets usub, et Eestil tuleb tunnistada kehva võimekust siin kasvatatud toormele lisandväärtuse andmisel, olgu selleks põllumajandus või puidusektor.
Viimased uudised
Pingerivis 128 toidutööstust
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele