Tunniajase toetusstreigi ajal 7. märtsil osutatakse erakorralist arstiabi, aga ambulatoorset vastuvõttu ei ole, ütles tervishoiutöötajate kutseliidu president Iivi Luik.
„Kindlasti töötavad intensiivraviosakonnad, vastuvõtuosakonnas tegeldakse erakorraliste patsientidega ja operatsioonitoas tehakse erakorralisi operatsioone,“ täpsustas Luik. „Muidugi, ega ka plaanilist oppi selle tunni aja jooksul pooleli ei jäeta, see tehakse ikka lõpuni.“
Luige sõnul on haiglatöö toetusstreigi ajaks ümber korraldatud, näiteks on arstid püüdnud oma patsientidega ühendust saada ja vastuvõtuks uue aja kas samaks päevaks või mõneks teiseks päevaks kokku leppida. „Kui arst pole patsiendiga ühendust saanud ja ta tuleb kohale, peab patsient paraku tõepoolest see tund aega ootama,“ tõdes Luik ja lisas, et vastuvõtule ta samal päeval kindlasti saab.
Luige andmeil siiski kõik Eesti haiglad ei osale arstide liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu korraldatavas toetusstreigis 7. märtsil kell 12-13.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toetusstreigis osalevad Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Marienthali Psühhiaatria ja Psühholoogia Keskus, Nõmme Perearstikeskus Meditiim, OÜ Perearst Karin Jäger, OÜ Perearst Svetlana Ehiloo, Tartus TÜ Kliinikum, Põlvamaal perearstid ja perearstikeskused Kersti Pelisaar, Anu Mõtsar, Karin Ulst, Taimi Laur OÜ, Ljubov Kurusk OÜ, OÜ Perearst Hepp Nigol OÜ, samuti osa Pärnu Haigla ja Järvamaa Haigla eriarstidest.
Haiglates toimuvad tööseisaku ajal töötajate üldkoosolekud. Avaldatakse toetust õpetajatele ning räägitakse arstide ja õdede töökoormuse ning töötasu probleemidest.
Iivi Luik lisas, et arstide liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu esindajad osalevad ka õpetajate miitingutel Tallinnas ja Tartus.