Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Saksamaa pole kauaks enam Euroopa rahakott
Saksamaa on finantseerinud paljusid rahakriisis olevaid euroalariike, kuid Deutsche Banki peaökonomisti sõnul ei kesta riigi edu enam kaua.
Deutsche Banki peaökonomist Norbert Walter tõi selle põhjuseks vananeva rahvastiku, mille tõttu kaotab riik 3-4 aasta pärast Euroopa rahakoti tiitli. Mehe sõnul ei mõista seda, et mõne aasta pärast tuleb abi teistest allikatest otsida, ei rahvusvaheline üldsus ega ka Saksamaa enda rahvastik.
Saksamaa statistikaamet Destatis ennustab pikas perspektiivis, et 2060. aastaks on kolmandik riigi elanikkonnast pensionil ja üle 80-aastaste hulk on ligikaudu sama suur kui alla 20-aastaste oma. Walteri hinnangul pole riigil ei jätkusuutlikku pensioniprogrammi ega ka tervisekindlustussüsteemi, mille tulemusel on juba kümne aasta pärast suur osa riigi reservidest ära tarvitatud.
Selles kontekstis soovitas Walter investoritel hoiduda pikaajalistest võlakirjadest ja mitmekesistada oma valuutaportfelli, et kindlustada end euro ja dollariga seotud ebakindluse vastu. Samas rõhutas ta, et on oluline euroala riike omavahel eristada, tuues välja, et näiteks Itaalia on oma võlaga toime tulemiseks piisavalt rikas riik, Hispaania aga võitleb samasuguse kinnisvaramulliga nagu USA, mille tõttu tuleb riigil veel vähemalt kümne aasta jooksul selle sektori kahanemisega arvestada.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.