Viie liikme lahkumise tõttu kaotas Keskerakonna fraktsioon riigikogus suuruselt teise koha ning jääb nüüd Reformierakonna ja IRLi järel kolmandaks.
Reformierakonna fraktsiooni kuulub 33 liiget ning IRLi 23. Keskerakonnal oli varem 26-liikmeline fraktsioon, ent esmalt arvati parteist välja Kalle Laanet ning täna teatasid erakonnast lahkumisest ka Rainer Vakra, Inara Luigas, Deniss Boroditš ja Lembit Kaljuvee.
Seega langes keskfraktsiooni liikmete arv 21-le, jäädes vaid napilt ette sotsiaaldemokraatide 19-liikmelisest fraktsioonist.
Fraktsiooni võivad moodustada ja sinna peavad kuuluma vähemalt viis riigikogu liiget, kes on valitud sama nimekirja järgi. Ühte nimekirja kuuluvad riigikogu liikmed võivad moodustada ainult ühe fraktsiooni. Fraktsiooni registreerib riigikogu juhatus.
Fraktsioonid on rühmad, mille kaudu kujundatakse suur osa parlamendi tööst. Fraktsioonides lepitakse kokku poliitilistes otsustes, mille järel on võimalik komisjonis ja riigikogu täiskogu istungil ja avalikkuse ees oma arvamust esitada. Fraktsioon on koht, kus sõlmitakse poliitilisi kokkuleppeid. See ei tähenda, et fraktsioonisiseselt ei tohi lahkarvamusi olla.
Fraktsioonidel nagu ka riigikogu liikmetel ja komisjonidel on seaduse algatamise õigus. Sellega on kindlustatud, et ka opositsioonis olevatel fraktsioonidel on võimalik oma eelnõusid välja töötada ja kaitsta.
Seotud lood
Siiri Oviir, Vilja Savisaar-Toomast, Ain Seppik, Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra saatsid avaliku pöördumise ja selgituse, miks nad Keskerakonnast lahkuvad.
Täna saatsid Siiri Oviir, Vilja Savisaar-Toomast, Ain Seppik, Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra avaliku pöördumise ja selgituse, miks nad Keskerakonnast lahkuvad.
Riigikogu juhatus registreeris riigikogu liikmete Rainer Vakra, Deniss Boroditši, Inara Luigase ja Lembit Kaljuvee lahkumise Eesti Keskerakonna fraktsioonist alates tänasest.
Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul on erakonna enamuse jaoks täna toimunud liikmete lahkumine kergenduseks, sest nende eesmärgiks oli oma erakonna mahategemine.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele