Ave Lepik • 13. juuli 2012 kell 11:20

Sõtnik: kärped tabavad valusamini nõrgemaid

Liigsed kärped võivad majandusele halvasti mõjuda, destabiliseerida demokraatiat ning olla hävitava mõjuga ühiskonna nõrgematele liikmetele.

Monacos Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee 21. istungjärgul osalenud riigikogu majanduskomisjoni liige Olga Sõtnik märkis, et OSCE tunneb suurt muret liigse kärpimisega kaasneva majanduse jahtumise ja sellega kaasnevate tagajärgede osas, vahendab Keskerakond oma pressiteates.

„OSCE regiooni riikidele pannakse südamele, et liigne kokkuhoid tabab tihti tervishoiu- ja haridusvaldkonda ning toob endaga kaasa kasvu asemel stagnatsiooni stsenaariumi,“ kommenteeris Sõtnik ja lisas, et sellises majandusolukorras jäävad kannatajaks just ühiskonna nõrgemad liikmed – naised, noored ja eakad.

„OSCE juhib tähelepanu vajadusele suurendada investeeringuid „rohelisse“ majandusse ning energiasäästlike tehnoloogiate arendamisse,” rääkis Sõtnik. „Samuti peetakse oluliseks hariduse ja ümberõppe võimalusi tööpuudusega võitlemiseks.“

Sõtnik rõhutab, et kindlasti on see resolutsioon oluline ka Eestile ning annab valitsusele märku, et liiga karmid kärped ja kokkuhoid võivad anda hoopis negatiivse tulemuse.

OSCE Parlamentaarse Assamblee 21. istungjärk toimus 5.-9. juulini Monacos, kus osales üle 270 parlamendisaadiku üle poolesajast riigist. Järgmine OSCE PA istungjärk toimub tuleval aastal Istanbulis.

Hetkel kuum