Kadri Jakobson • 15. oktoober 2012 kell 14:02

Prokuratuurile jäi Fidenteri omanik saladuseks

Juhtiv riigiprokurör Heili Sepp ütles, et Reformierakonna rahastamisskandaalis oli ka tähelepanu all partei propagandaväljaannete kirjastamisega tegelenud OÜ Fidenter, kuid firma omanik, kes peitis end Šveitsi privaatpanga konto taga, jäigi ebaselgeks.

„Me tegime teatud toiminguid selle kontrollimiseks, kuid Šveitsi järelepärimise tegemiseks polnud meil alust,” ütles riigi juhtivprokurör Heili Sepp. Tema sõnul jäi Šveitsi konto omanik ebaselgeks.

„Meil polnud eelandmeid, et kirjutada õigusabi taotlus ja tugineda väitele, et siin on tegemist rahapesuga. Me ei saa nii ebamääraste andmete pinnalt seda täitmiseks saata. Kui oleks mingisuguseid täiendavaid andmeid, võiks tekkida täiendav põhjus, kuid paraku selle menetluse käigus ei õnnestunud tõendeid koguda,” lisas ta.

Mai lõpus kirjutas Äripäev, et Reformierakonna propagandaväljaandeid on aidanud kirjastada ettevõte Fidenter, mille omanik varjab end Šveitsi privaatpanga abil. Ettevõtte tegutses Reformierakonnaga seotud sihtasutusega ühel aadressil, omas Reformierakonna propagandaväljaannete kaubamärke ja seda juhtis reformierakondlane Remo Tiigirand.

Samuti kirjutas Äripäev, et Reformierakond varjas Fidenteriga seotud kulutusi valimiskulude aruannetes, kuigi propagandaväljaandeid kasutati valimiskampaania tegemiseks

Fidenteri omanik vahetus augustis, mil selle omanikuks sai Fidenteri juht, Reformierakonna nõunik Remo Tiigirand.

Reformierakond ja Tiigirand on kinnitanud, et Tiigirand oli kogu aeg Fidenteri omanik. Äripäev on aga kirjutanud Šveitsi allikatele tuginedes, et see väide ei pea tõenäoliselt paika, sest Elionis palgatööd teinud Tiigirannal ei olnud nii palju vara, et tal oleks võimalik saada Šveitsi privaatpanga Julius Baer kliendiks.

 

Hetkel kuum