Sirje Rank • 7. november 2012 kell 6:24

Obama: ees on paremad ajad

Ameeriklastelt teiseks ametiajaks mandaadi saanud president Barack Obama pidas sütitava kõne, kus ta väljendas optimismi, et Ameerikal on ees paremad päevad ning veendumust, et riik ei ole nii lõhestatud, kui pelgalt poliitika põhjal paista võib.

Ovatsioonid ei tahtnud lõppeda kui Barack Obama koos abikaasa ja nelja aastaga pikaks sirgunud tütardega lavale astus, et oma toetajaid usalduse eest tänada.

Obama tänas oma parimat kampaaniameeskonda, ameeriklasi, kes vabatahtlikult kampaanias kaasa lõid ning oma perekonda. Samuti vabariiklaste kandidaati Mitt Romneyt visa kampaania eest, lubades juba lähipäevil koos maha istuda, et arutada, kuidas Ameerika ees seisvatele probleemidele ühiselt lahendust leida.

Obama selge sõnum oli, et USA jaoks on ees paremad päevad, ehkki tee sinna on konarlik ja raskusi täis.

„Kõigist raskustest hoolimata olen ma tuleviku suhtes lootusrikkam kui varem,“ ütles Obama, lisades, et see pole mingi pime usk ega soovmõtlemine. Lootust on tarvis, et jätkata oma eesmärkide poole püüdlemist.

„Me oleme Ameerika Ühendriigid, me jätkame oma teed üheskoos ja näitame sellega, miks just meie elame maailma parimas riigis,“ ütles Obama.

Obama rääkis pikalt erimeelsustest, kuid nentis, et see teebki demokraatiast demokraatia.

„Need argumendid on märk vabadusest,“ ütles Obama, viidates samas, et eriarvamustest hoolimata unistavad paljud ameeriklased sarnastest asjadest. Riigist, kus nende lapsed saaksid õppida parimates koolides, riigist, mis on maailmas innovatsiooni ja uue tehnoloogia alal liider koos sellest johtuvate paremate töökohtadega, riigist, mis ei ole võla all lookas ning mida ei õõnesta ühiskonnas süvenev ebavõrdsus. Riigist, kus ka immigrantide lapsed saavad oma unistused teoks teha.

See on ühine eesmärk ja selle nimel tuleb liikuda edasi, ütles Obama.

Obama tunnistas, et on kampaania käigus valijatega kohtudes palju õppinud ja inimesi kuulda võtnud ning et ta naaseb Valgesse Majja suurema inspiratsiooni ja meelekindlusega kui kunagi varem, et riigi ees seisvaid probleeme lahendama asuda.

See eeldab parteide koostööd ja kompromisse, et jõuda üksmeelele selliste suurte ülesannete lahendamiseks nagu võlakoorma vähendamine ja maksusüsteemi reform.

Hetkel kuum