15. november 2012 kell 21:00

Turismifirmad SASi pankrotiks ei valmistu

SASi kohal on väga tugev pankrotioht. Sellest hoolimata pole Eesti reiskorraldajad siiani SASi pankroti puhuks eraldi plaane teinud.

Estraveli juhatuse liige Anne Samlik ütles, et nad jälgivad pidevalt kõikide meie piirkonnale oluliste lennukompaniide majanduslikku olukorda. “Praegu oleme otsustanud, et piletimüügi piiramiseks ei ole põhjust ühegi lennukompanii puhul. Usume, et Põhjamaad teevad SASi päästmiseks ja olukorra lahendamiseks suuri pingutusi. Uute arengute korral oleme valmis kiirelt reageerima,” selgitas ta.

Küll aga soovitas Samlik klientidel riske kaaluda ja ostes täna lennupileti, peaks lisagarantiina juurde ostma kindlustuse, mis katab lennufirmade streigi ning pankroti.

Samlik ei spekuleerinud, milline võiks olla plaan B. “Praegu peame kõige tõenäolisemaks, et seda plaani pole vaja,” sõnas ta.

Pankrotiks  ei saagi valmis olla. Samal seisukohal on  CWT Estonia (endine Kaleva Travel). “Lugenud olen, ent meedia  öeldu ei pruugi ühtida Taani riigi või SASi lõplike otsustega,” selgitas ettevõtte direktor Merike Hallik.

Halliku sõnul pole nad mõelnud, mida teha, kui SAS tõesti pankrotti peaks minema. “Neid plaane ette teha on väga keeruline. Tavaliselt on pankrot hommikul ukse ees ja ongi kõik. Ma ei tahaks selle infoga manipuleerida,” ütles ta.

Hetkel kuum