Rainer Saad • 11. detsember 2012 kell 9:15

USAs suur nõudlus kuldmüntide järele

Nõudlus kuldmüntide järele USAs on pärast presidendivalimisi teinud hüppelise tõusu, kuna väikeinvestorid kardavad Ameerika üha kasvava võla pärast, kirjutas Financial Times.

Novembris tõusis USA kuldmündi American Eagle'i müük 131 protsenti, mis on peaaegu kahe aasta kõrgeim tase. Royal Canadiani kuldmündi müük oli novembris selle aasta tugevaim.

Ameerika suurima kuldmüntide müügiga tegeleva firma Dillon Gage’i president Terry Hanlon ütles, et müük tõusis järsult vaid mõni päev pärast valimisi.

„Paljud inimesed muretsevad majanduse pärast. Valimistega nad nägid, et midagi ei hakka muutuma,” ütles ta.

Kuigi kuldmündid on väike osa üldisest kullaturust, on need väikeinvestoritele meelepärased olnud. Poliitilised vaidlused Washingtonis ja võimalus uueks kvantitatiivseks leevendamiseks selle aasta lõpus, kui „Operation Twist” (USA keskpank müüb lühema tähtajaga võlakirju ja ostab pikema tähtajaga võlakirju) läbi saab, on tekitanud suurt nõudlust kuldmüntide järele väikeinvestorite seas.

„Institutsionaalsed investorid on vähendanud enda investeeringuid kulda,” ütles HSBC New Yorgi väärismetallide osakonna juht James Steel. „Münditurul domineerivad jaeinvestorid, kes on üsna pühendunud kullale.”

Hetkel kuum