Kaisa Gabral • 23. mai 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Liive: kuidas teenida 150 000 dollarit aastas?

Inimeste tööotsinguil riigist riiki liikumisel pole Eesti Energia juhi Sandor Liive sõnul midagi halba, näiteks Austraalias võib veokijuht teenida 150 000 dollarit.

Austraalias leiaks kallurijuht tööd 150 000dollarilise aastapalga eest, ometi pole seal Liive sõnul töötajaid võtta.

Statistikaameti andmeil kahekordistus eelmisel aastal Eestist lahkuvate inimeste arv. Äripäeva tänasel konverentsil BIG4 tõusis aga küsimus, miks inimesed Eestist lahkuvad. Liive sõnul tuleks kindlasti lähemalt uurida lahkumise põhjusi, kuid iseenesest pole tööjõu liikumises midagi halba.

"Kui rääkida ehitajatest, kes Eestis enam tööd ei saa ja on läinud Soome, siis mis selles halba on? Käivad ära, kuid tulevad tagasi," ütles ta. "Laevad on täis, Tallink saab tööd ja saab dividendi maksta."

Seda, et inimesed liiguvad, ei maksa Liive sõnul karta. "Seda me ju tahtsimegi, et saaksime liikuda,“ lausus ta ja lisas: "kes tahab teenida aastas 150 000 dollarit? Ostke ühe suuna pilet Austraaliasse, aga enne õppige ära kalluri juhtimine. Minge sinna ja tehke tööd, teid oodatakse seal! Praegu on täitsa olemas sellised pakkumised ja neil on sinna raske töötajaid leida. Inimesed hindavad peale rahanumbri midagi veel," märkis Liive.

Kui Eestis inimesel tööd ei ole ja sissetulek puudub, siis on esmane ja olulisim leida töö – et saaks süüa osta, lapsed kooli jms. Kui see tase on käes, siis tuleb Liive sõnul mängu juba muu. Tema kinnitusel värbab ka Eesti Energia inimesi väljastpoolt riiki ning sageli pole raha esmane. "Raha on senikaua tähtis, kui baasvajadused on tähtsad. Kui need on täidetud, on raha juba teisejärguline," selgitas Liive.

Tema sõnul on välisriigis töötaja jaoks oluline ka see, kui mugav on selles riigis tema perekonnal. "Kuna töötaja jaoks on number üks perekond, siis tööandjana seda mitte motiveerida on väga vale," lisas Liive.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt