Indrek Kald • 6. august 2013 • 2 min
Jaga lugu:

IRL: Kesk teeb jälle valimisreklaami linna raha eest

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Madis Kübar (IRL) soovib, et erakondade rahastamise järelevalve komisjon uuriks Põhja-Tallinna linnaosavanema ja tema asetäitja valimisreklaami linna raha eest.

Linnaosa vanema Karin Tammemägi pilt on plakatitel Stroomi ranna juures, ta kutsub linlasi kepikõnnitreeninguile ning pere- ja tervisepäevale. Sõle tänaval on endisele koolimajale pandud suur linnaosa vanema asetäitja Priit Kutseri fotoga reklaam, millest ta teatab, et kahe aasta pärast seisab kooli asemel spordikompleks ujulaga.

"Priit Kutseri ning Karin Tammemägi püstitatud reklaamplagude näol on tegemist mageda valimiskampaaniaga avalikest vahenditest, mis on vastuolus demokraatia põhimõttega, millest lähtudes peavad erakonnad tagama oma kulude seaduslikkuse ja läbipaistvuse," põhjendas Kübar.

Tema sõnul on keskerakondlased taas ajanud segamini linna ja partei rahakotid ning pannud toime seaduse rikkumise. Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse selgitus, et Tammemägi ja Kutseri plakatid on üles pannud inimeste informeerimiseks linnaosas toimuva kohta, on linnavoliniku hinnangul mage ja absurdne.

"Oma isikliku valimiskampaania peaks kinni maksma Kutser ja Tammemägi või Keskerakond, mitte aga tallinlased. Antud reklaamide avaldamise näol on tegemist materiaalse hüvega tingimusel, mis ei ole kättesaadav teistele isikule ning oma olemuselt vastuolus erakonnaseadusega," selgitas Kübar.

Kuna pädevus kontrollida erakondade raha hankimise ja kulutamise seaduslikkust on antud vastavale komisjonile, esitas Kübar avalduse saamaks vastust küsimusele, kas nimetatud reklaamide avaldamise näol on tegemist Keskerakonna varjatud annetusega või mitte.

"On selge, et taolist nahaalset isiklikes huvides maksumaksja raha kasutamist ei saa tolereerida ja sellisele tegevusele tuleb panna piir," lausus Kübar IRLi pressiteates.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt