Indrek Kald • 14. august 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Saarlane pakub kaubasadama asemele etnoküla

Mustjalga plaanitava kaubasadama vastu sõdivad Ninase poolsaare elanikud soovivad säilitada kruiisisadama ja rajada selle lähedusse etnoküla.

"Minu ettekujutuse järgi võiks etnoküla asuda siin lähedal kruusaaugus, kuna sellisel juhul ei peaks ehitamiseks metsa maha võtma," märkis Ninase elanik Kristiina Paumo Saarte Häälele ja lisas, et alustas etnoküla jooniste tegemist kohe, kui kaubasadama plaaniga välja tuldi.

Küla keskele jääks laste mänguväljak ja kiigeplats, selle ümber oleksid sepikoda, võrgumaja, klaasi- või keraamikakoda, külapood, paadiehitus, veinikelder, peoplats laululavaga ja veel palju muid hooneid, kus turistid oleksid ise tegevusse kaasa haaratud.

"Kogu käsitöö, vein, mesi, suitsukala, liha ja muu võimalik tuleks Mustjalast kohapealt," kinnitas Paumo, märkides, et see looks kohalikele töökohti ja arendaks poolsaare elu.

Tallinna Sadamale ja Mustjala vallavalitsusele pole Kristiina Paumo oma ideed veel tutvustanud, kuna tahab esmalt koguda tagasisidet kohalikelt ja saada nende heakskiidu.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt